Jak psát herní posty

Další informace, pouze na méně důležité témata, které se převážně nějak týkají hry.

Jak psát herní posty

Příspěvekod Ryuuka » 14 zář 2012, 21:28

Obecně platí to, co na většině RPG fórech. Posty by měly být kvalitní, okolo tří a více řádků nejlépe. Co se týče psaní postů, tak máme v podstatě na výběr, jestli píšeme v první osobě, nebo ve třetí. Jak bychom měli znát ze základní školy.

První osoba: Šel jsem zkrze řeku a vyhlížel hladové žraloky, kteří tam být nemohli. Aspoň jsem si to myslel.

Třetí osoba: Šel zkrze řeku a vyhlížel hladové žraloky, kteří tam být nemohli. Teda aspoň si to myslel.


Jak už bylo napsáno v uvedeném příkladu, když něco děláme, píšeme to jednoduchým textem. Např.:

Pokusil jsem se vykrýt jeho ránu pěstí, přičemž jsem mu to chtěl souhlasně vrátit přímou kopačkou do tváře.

Když chceme něco říct, tedy přímá řeč, tak to napíšeme tučně. Např.

Přistoupil jsem k němu a pohlédl mu do očí. "Smrdíš." Pověděl jsem mu a uchechtl se.

Když chceme zdůraznit myšlenky, píšeme je kurzívou.

Díval jsem se mu do očí. "To je ale smraďoch." Pomyslel jsem si a uchechtl se.

Nikdo z vás by neměl rozhodovat o tom, co jeho postava zvládla a co ne, vždy to nechávejte na GM, nebo na protihráči, který by měl mít charakter na to, aby uznal zásah apod.
Ryuuka
Administrátor
 
Příspěvky: 7
Registrován: 31 srp 2012, 17:33

Re: Jak psát herní posty

Příspěvekod Raiden » 08 říj 2012, 19:55

Edit no. 1
Takže, rád bych požádal ty, kteří přechází z lokace do lokace - Třeba z Budovy cechu do Ulice - aby napsali směrovku.

Směrovka vypadá zhruba takto:

>>> {Místo kam jdu} (a v případě, že vás je víc, udejte do závorky kdo všechno se s vámi přesouvá)
Obrázek
Uživatelský avatar
Raiden
D-Class Mage
 
Příspěvky: 807
Registrován: 31 srp 2012, 19:28


Zpět na Doprovodné informace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron